Čo môžem získať

Hlavnou motiváciou pre zapojenie sa do súťaže by mal byť dobrý pocit z toho, že robím niečo pre svoje zdravie, svoje mesto a životné prostredie. Kampaň Do práce na bicykli je však aj súťaž, a tá by mala mať svojich víťazov :) Preto sme v spolupráci s partnermi pripravili pre všetkých zapojených niekoľko hodnotných CIEN:

Slovenská pošta, a.s., prispela na distribúciu oficiálnych tričiek kampane, vďaka čomu získajú všetky registrované tímy pri prvej objednávke tričiek dopravu na vybranú adresu ZDARMA. Viac informácií o tričkách nájdete TU.

Slovenská sporiteľňa, jeden z lídrov na slovenskom bankovom trhu s najdlhšou tradíciou sporiteľníctva, venuje do súťaže samospráv 5 verejných cyklopúmp a 25 cyklistických stojanov. Tie budú rozdelené medzi 5 samospráv, ktoré budú určené žrebom spomedzi tých samospráv, ktoré dosiahnu počet minimálne 100 registrovaných účastníkov. Každá z vyžrebovaných samospráv získa 5 cyklostojanov + 1 verejnú cyklopumpu vrátane inštalácie.

Žrebovanie sa uskutoční po ukončení registrácie účastníkov dňa 7. mája 2019. Vyžrebované samosprávy budú obratom kontaktované a výsledky žrebovania budú zverejnené na webovej stránke www.nechajmeautodoma.eu.

DEMA Senica, a.s., tradičný slovenský výrobca bicyklov, venuje do súťaže 3 skladacie bicykle Dema OXXY F7 black a 3 skladacie bicykle Dema OXXY F7 white. Tie získajú:

 • 3 samosprávy, ktoré dosiahli najlepší celkový priemer umiestnení v 4 kategóriách: počet súťažiacich, počet najazdených kilometrov na bicykli a počet jázd na bicykli (všetko prepočítané úmerne k počtu obyvateľov danej samosprávy), a celkový počet súťažiacich za samosprávu.

 • 3 spoločnosti s najlepším celkovým priemerom umiestnení v týchto piatich ukazovateľoch:
  1. Celkový počet súťažiacich za spoločnosť
  2. Počet súťažiacich s odjazdeným aspoň 1 kilometrom na bicykli
  3. Počet súťažiacich s aspoň 1 kilogramom ušetreného CO2.
  4. Celkový počet odjazdených kilometrov na bicykli
  5. Celkový počet jázd na bicykli

Navyše, spoločnosť DEMA Senica, a.s., venovala do súťaže jednotlivcov elektrický bicykel Dema E-CARMEN 28 7SP, ktorý získa jeden vyžrebovaný výherca.

Up Slovensko, s.r.o., (do 29.12.2017 LE CHEQUE DEJEUNER s. r. o.) – spoločnosť s dlhoročnou tradíciou v oblasti personálnej a sociálnej politiky, motivačných a vernostných programov tak, aby boli prínosom pre zamestnávateľa aj pre zamestnanca, venuje do súťaže jednotlivcov 3x Up Darčekový kupón v hodnote 200 €.

Okrem toho spoločnosť Up Slovensko, s.r.o., venovala do súťaže na oficiálnej Facebook stránke kampane 1x Up Darčekový kupón v hodnote 200 €. Informácie o súťaži a jej pravidlá nájdete TU, informácie o ochrane osobných údajov TU.

TERRABIKE - e-shop so sieťou kamenných predajní venujúcich sa cyklistike, ktoré ponúkajú okrem predaja aj profesionálny servis a poradenstvo. Terrabike venuje do súťaže jednotlivcov elektrokolobežku Ninebot by Segway KickScooter ES1 a od 1.4.2019 do 31.5.2019 ponúka všetkým registrovaným účastníkom kampane pri nákupe v e-shope nad 15 € dopravu zdarma a ďalšie zaujímavé odmeny v závislosti od výšky nákupu!

ABUS SLOVAKIA, s.r.o., popredný nemecký výrobca cyklo a moto zámkov, cyklo prilieb pre deti aj dospelých a ďalšieho mechanického zabezpečenia venuje do súťaže jednotlivcov 5 skladacích zámkov uGrip BordoTM 5700

Nadácia Ekopolis ako odborná a grantová organizácia podporuje cyklodopravu už 17 rokov. Ako formu popularizácie Do práce na bicykli v tomto roku vyhlási v poradí už 4. ročník fotografickej súťaže Do práce na bicykli. Súťažiť sa bude v troch kategóriách, a to ocenenie Nadácie Ekopolis a prostredníctvom hlasovania verejnosti (instagram a facebook). Víťazi všetkých troch kategórií získajú poukážku na nákup v hodnote 100 € v cyklistickom e-shope www.bikeshop.sk. Viac informácií a súťažné podmienky nájdete TU.

Pozn. Ceny pre jednotlivcov na národnej úrovni, tzn. elektrický bicykel, elektrická kolobežka, 3 darčekové kupóny a 5 skladacích zámkov budú vyžrebované spomedzi tých účastníkov kampane, ktorí počas mája prešli aspoň 2/3 jázd do práce a z práce na bicykli, alebo na ňom najazdili minimálne 500 kilometrov. Žrebovanie prebehne na národnom vyhodnotení kampane dňa 18. júna 2019. Bicykle DEMA, ktoré vyhrajú konkrétne samosprávy, budú následne žrebované len spomedzi súťažiacich registrovaných pod uvedenou samosprávou.

Každá zo zapojených samospráv, v zmysle štatútu súťaže, zorganizuje vyhodnotenie a ocenenie víťazov vo svojich mestách. Vyhodnotenie súťaže na lokálnej úrovni si organizujú mestá vo vlastnej réžii a o termíne a mieste budú včas informovať všetkých zapojených účastníkov.

NEZABÚDAJME, že súťaž Do práce na bicykli je založená na dôvere a čestnosti účastníkov, a preto veríme, že evidenciu najazdených kilometrov budete vypĺňať pravdivo. Je potrebné podľa vlastného vedomia a svedomia zvážiť reálnosť a správnosť vykazovaných údajov, nakoľko údaje zozbierané počas kampane budú použité aj pre lepšie plánovanie dopravy vo vašich mestách.